Gniezno z dofinansowaniem z Funduszu Polski Ład

2022-06-07 13:14
Dofinansowanie z Funduszu Polski Ład na rozbudowę SP 3
Autor: UM Gniezno

Miasto dostanie 8,5 miliona złotych na budowę hali sportowej w Szkole Podstawowej numer 3. To drugi etap rozbudowy placówki. Obecnie uczy się tam 600 uczniów.

W tej chwili trwa rozbudowa szkoły z udziałem aż 4 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powstaje nowe trzykondygnacyjne skrzydło z 9 salami lekcyjnymi. Na każdej kondygnacji znajdą się toalety dla uczniów oraz pomieszczenia techniczne. W nowej części będzie również klatka schodowa wraz z ciągami komunikacyjnymi i windą. Dookoła budynku powstaną ciągi komunikacyjne z kostki brukowej, będzie nowa nawierzchnia na parkingu przynależnym do szkoły. Zagospodarowane będą też tereny zielone.

Za przyznane teraz pieniądze wybudowana zostanie hala sportowa z boiskiem m.in. do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa ziemnego lub badmintona. Projekt obejmie także 4 szatnie z zapleczem socjalnym, toalety damskie, męskie oraz dla osób z niepełnosprawnościami, pokój dla nauczycieli, pomieszczenie techniczne oraz magazynowe. Trybuna na prawie 200 osób ma zapewnić możliwość organizacji szkolnych zawodów sportowych.

Miasto Gniezno wnioskowało jeszcze do Funduszu Polski Ład o dofinansowanie kwotą 17 milionów złotych budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągu na ulicy Kłeckoskiej oraz rewitalizację otoczenia Jeziora Winiary wraz z promenadą (5 milionów złotych). Te projekty nie zyskały aprobaty rządzących.