Gniezno. Mandat za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej

2022-01-24 16:54
Ostrożnie na przejazdach kolejowych
Autor: KPP Gniezno

2 tysiące złotych będzie musiał zapłacić 26-letni kierowca busa, który wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Do zdarzenia doszło w piątek w Pierzyskach w gminie Łubowo.

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego w 2021 roku w obszarze przejazdów kolejowych doszło do kilku poważnych wypadków drogowych, w których śmierć lub obrażenia ciała doznali piesi, kierujący pojazdami, a w jednym przypadku ranny został maszynista. Dlatego na długo zapamięta swoje nierozważne zachowanie 26-letni kierowca busa, który za wjazd na czerwonym świetle, zgodnie z nowymi przepisami będzie musiał zapłacić mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych.

Policja przypomina o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Kierującemu pojazdem zabrania się:

- objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;

- wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;- wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

- omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku jazdy.