Nowy sezon turystyczny w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

2022-04-14 18:19
Nowy sezon turystyczny w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
Autor: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Po zimowej przerwie otwiera ono swoje drzwi dla turystów. Tuż po świętach – 19 kwietnia – rusza przeprawa promowa na Ostrów Lednicki. Otwarty też zostanie Wielkopolski Park Etnograficzny.

Ostrów Lednicki to wyspa położona na jeziorze Lednica, na której znajdował się jeden z najważniejszych grodów państwa pierwszych Piastów. Do dziś zachowały się m.im. działające na wyobraźnię relikty pozostałości drewniano- ziemnych wałów obronnych, umocnień brzegowych oraz pozostałości jednych z dłuższych w średniowieczu mostów umożliwiających komunikację z traktem lądowym do Poznania i Gniezna.

Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach to miejsce opowiadające historię kultury chłopskiej Wielkopolski. Wycieczka do skansenu to niezwykła okazja do spędzenia czasu na łonie natury i przeniesienia się do XIX-wiecznej wsi. Oryginalne budynki przeniesione z różnych miejsc Wielkopolski, odwzorowując przestrzeń wsi, tworzą niepowtarzalny klimat. Znajdują się tu budynki mieszkalne i gospodarcze, kościół, karczma, wiatraki i kuźnia. Ich dopełnieniem są pola uprawne, ogrody warzywne i kwiatowe oraz sady.

O nowym sezonie turystycznym z Mariolą Olejniczak z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy rozmawiała Justyna Malińska.

Listen to "Nowy sezon turystyczny w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy" on Spreaker.