Pieniądze na nowoczesny sprzęt do prowadzenia zajęć

2022-01-04 8:28
Urząd Miejski w Gnieźnie
Autor: UM Gniezno

Miasto Gniezno dostało ponad 300 tysięcy złotych na zakupy inwestycyjne niezbędne do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych dla uczniów ze szkół podstawowych. Pieniądze przyznał Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

„Prowadzenie profilaktycznych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych” – to pełna nazwa projektu, który zdobył dotację. Będzie realizowany w tym roku i ma na celu wykształcenie wśród młodzieży umiejętności właściwego gospodarowania czasem wolnym oraz rozbudzanie pasji i zainteresowań opóźniających podejmowanie zachowań ryzykownych, przede wszystkich związanych z sięganiem po alkohol. W ramach dotacji zakupione zostaną dostępy do platformy edukacyjnej z pakietem 80 scenariuszy zajęć, drukarki 3D, roboty edukacyjne, zestawy konstrukcyjne, karty inżynieryjne, maty edukacyjne czy tablety sterownicze. W szkołach powstaną „Laboratoria edukacyjne STEAM”, w których będzie można realizować zajęcia - „Sprawy dla których warto żyć”, „Nie jestem sam” czy „Sztuka odmawiania”. Uczniowie stworzą gry i zabawy wychowawcze, czy mapy celów do osiągnięcia w przyszłości. W ciągu dwóch najbliższych lat miasto zamierza dodatkowo przeznaczyć na realizację zadania 300 tysięcy złotych – na szkolenia dla osób prowadzących oraz koszty realizacji zajęć pozalekcyjnych.

Jaki sprzęt trafi do placówek i jakie to będą zajęcia? O to zastępcę prezydenta miasta, Michała Powałowskiego, pytała Justyna Malińska.

Listen to "Pieniądze na nowoczesny sprzęt do prowadzenia zajęć" on Spreaker.