Policyjny dozór za kradzież rozbójniczą

2021-10-26 14:10
Łańcut: Okradł bar. W jego zatrzymaniu pomógł dokładny rysopis
Autor: KPP Gniezno

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut. Jak się okazało działał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło 19 października w jednym z gnieźnieńskich marketów. 44-letni gnieźnianin podszedł do regału z napojami alkoholowymi, wziął w rękę butelkę z wódką, otworzył zrywając banderolę a następnie odłożył na półkę. Następnie zabrał kolejną butelkę z mocnym trunkiem i zaczął pić. Po chwili zareagował ochroniarz. Podszedł i zwrócił klientowi uwagę. W tym momencie sprawca odepchnął ochroniarza i ruszył w kierunku kas, po czym wybiegł ze sklepu.

Niecałe dwie godziny później na terenie Starego Miasta policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Następnego dnia prokurator przedstawił 44-latkowi zarzut kradzieży rozbójniczej, a także zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór policji i zakaz zbliżania się do pracownika ochrony. Może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności, bo działał w warunkach recydywy.