Gniezno. Sprawca zaśmiecania ukarany kilkoma mandatami

2022-01-12 13:15
Śmieci
Autor: pixabay.com Śmieci

Strażnicy miejscy ustalili i ukarali mężczyznę, który podrzucił odpady na tereny przy ulicy Konopnickiej. 25-latek z Gniezna został ukarany kilkoma mandatami.

Do zdarzenia doszło w ostatni dzień minionego roku. Wtedy to strażnicy dostali sygnał o podrzuceniu tapczanu na miejskim terenie. Sprawca poruszał się zielonym oplem astra na zagranicznych tablicach. Funkcjonariuszom szybko udało się znaleźć zaparkowany pojazd. Jego kierowca popełnił błąd i zaparkował go w niedozwolonym miejscu. Zrobił to zresztą kilkukrotnie. Do tego nie stawiał się na wezwania w Straży Miejskiej. Właściciel pojazdu, 25-letni mieszkaniec Gniezna, otrzymał w sumie kilka mandatów karnych na 2 tysiące złotych za 5 wykroczeń porządkowych w ruchu drogowym. Ukarano go także 500-złotowym mandatem za podrzucanie odpadów w miejsce publiczne. Musi też zabrać tapczan i oddać go do PSZOKu i zapłacić kilkaset złotych za holowanie pojazdu z miejsca niedozwolonego.

Straż Miejska dziękuje zgłaszającej osobie za właściwą reakcję i jednocześnie apeluje o rozsądek. Każdy mieszkaniec Gniezna może oddać odpady dużych gabarytów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Chrobrego. Przypomnijmy, że za zaśmiecanie miejsca publicznego grozi mandat do 500 złotych.