Wielkopolska Press Photo – dla Ukrainy

2022-04-08 14:14
Wielkopolska Press Photo – dla Ukrainy
Autor: Czytelnia na Piętrze I LO

W Czytelni na piętrze I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie od 8 kwietnia będzie można oglądać wystawę Wielkopolska Press Photo 2021. Będzie jej towarzyszyć sprzedaż zdjęć przekazanych przez gnieźnieńskich fotografów na rzecz rodzin ukraińskich artystów.

Wystawa to efekt konkursu organizowanego każdego roku przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. To zarazem doroczna konfrontacja dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale nagrody trafiają też do dziennikarzy z małych miejscowości. Do ubiegłorocznej edycji 84 autorów nadesłało 1310 zdjęć. Kilkadziesiąt z nich będzie można obejrzeć na ekspozycji.

Każdego roku wystawa trafia także do Gniezna. Tym razem będzie to też okazja do wsparcia rodzin ukraińskich artystów, którzy w naszym regionie i innych miejscach w kraju znaleźli schronienie przed wojną. Wernisaż w piątek o godz. 18:00. Wystawa będzie czynna do 23 kwietnia w godzinach pracy czytelni.