Z mieszkańcami o niskiej emisji

2017-09-27 9:18
Kampania w Gnieźnie
Autor: brak danych

Trwa kampania edukacyjno-informacyjna „Od niskiej emisji do wysokiej świadomości”. W jej ramach rusza cykl spotkań dla mieszkańców Gniezna. Rozpoczną się one już w najbliższy czwartek i potrwają przez cały październik.

Miejscy urzędnicy chcą pokazać jak to co spalamy w piecach wpływa na nasze zdrowie i środowisko. Niestety ciągle wiele osób w sezonie grzewczym spala między innymi śmieci. W części spotkań udział weźmie doradca energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Będzie on udzielał indywidualnych konsultacji w zakresie możliwości dofinansowania przedsięwzięć dotyczących ograniczenia niskiej emisji i poprawy efektywności energetycznej oraz w zakresie inwestycji w obszarze efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. W planach są też warsztaty i olimpiada dla młodzieży.

Terminy spotkań dla mieszkańców: - 28 września, godzina 19:00 – aula przy kościele pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie, ul. Ludwiczaka 20 – spotkanie mieszkańców Dalek - 3 października godzina 18.00 – ul. Krucza 3 (sala nad pocztą), spotkanie mieszkańców dzielnicy Kawiary i Osiniec - 4 października godzina 17:00 – Zespół Szkół przy ul. Cieszkowskiego, spotkanie mieszkańców Konikowa i Arkuszewa - 24 października godzina 17.00 – ul. Krucza 3 (sala nad pocztą), spotkanie mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego.