Żużel: Aforti Start Gniezno zmierzy się z drużyną Zdunek Wybrzeża Gdańsk

2022-07-04 9:34
Kolejny mecz na torze w Gnieźnie
Autor: GTM Start Gniezno

Zajmuje ona szóste miejsce w tabeli eWinner 1. Ligi i wyprzedza o trzy punkty zespół z Pierwszej Stolicy. Spotkanie już dziś na torze w Gnieźnie.

W piątek sztaby szkoleniowe obu zespołów podały awizowane zestawienia. W barwach Zdunek Wybrzeża pojawił się Jakub Jamróg, który powraca po kontuzji. Menadżer naszych gości, Eryk Jóźwiak, z pewnością mocno liczy na dobry występ duetu Timo Lahti – Adrian Gała. Fin jeszcze w ubiegłym sezonie scigał się w barwach AFORTI Startu, a Adrian Gała w przeszłości również z powodzeniem reprezentował gnieźnieński klub. W wysokiej formie jest Duńczyk Rasmus Jensen – swoją dobrą dyspozycję potwierdził w niedawnych mistrzostwach swojego kraju, gdzie stanął na najwyższym stopniu podium.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

1. Piotr Gryszpiński

2. Rasmus Jensen

3. Adrian Gała

4. Jakub Jamróg

5. Timo Lahti

6. Kamil Marciniec

7. Karol Żupiński

Menadżer czerwono-czarnych Tomasz Fajfer w poniedziałkowym meczu nie może skorzystać z usług Szymona Szlauderbacha – wychowanek leszczyńskiej Unii podczas ostatniego spotkania w Landshut nabawił się kontuzji obojczyka. Jego miejsce w awizowanym zestawieniu zajął Szwed Philip Hellstroem-Baengs. Szkoleniowiec AFORTI Start zdecydował się ponadto na korektę ustawienia par swoich podopiecznych.

Aforti Start Gniezno:

9. Antonio Lindbaeck

10. Ernest Koza

11. Philip Hellstroem-Baengs

12. Oskar Fajfer

13. Peter Kildemand

14. Marcel Studziński

15. Mikołaj Czapla

Pierwszy wyścig spotkania w poniedziałek, 4 lipca, o godzinie 18:00. Bramy dla kibiców otwarte zostaną o 17:00.