Żużel: zawodnicy Aforti Startu Gniezno przygotowują się do sezonu

2022-03-16 7:25
Sparingi czerwono-czarnych
Autor: GTM Start Gniezno

Gnieźnieńscy żużlowcy mają za sobą pierwsze treningi na torze. A przed nimi sparingi. W przyszłym tygodniu zawodnicy Aforti Startu Gniezno zmierzą się na własnym torze z drużynami z Rawicza i Leszna.

Pierwsze spotkanie kontrolne zaplanowano na środę, 23 marca. Wtedy to AFORTI Start podejmie na własnym torze drugoligowy zespół Metalika Recycling Kolejarz Rawicz – wśród gości tacy zawodnicy jak Damian Baliński, Damian Dróżdż, Daniel Kaczmarek czy Sam Masters. Początek rywalizacji z drużyną Piotra Świderskiego o godz. 16:00. W sobotę, 26 marca, do Grodu Lecha zawitają leszczyńskie „Byki”. W kadrze Fogo Unii Jason Doyle, David Bellego, Janusz Kołodziej czy Piotr Pawlicki i obiecujący junior Damian Ratajczak.

Spotkanie rewanżowe w Lesznie odbędzie się w poniedziałek 28 marca, a wyjazdowy sparing w Rawiczu - 30 marca. Następnie w kalendarzu czerwono-czarnych Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Rywalizacja o królewskie insygnia odbędzie się 1 kwietnia. W tygodniu poprzedzającym inaugurację rozgrywek eWinner 1. Ligi zespół AFORTI Start Gniezno zmierzy się w dwumeczu z rywalem zza miedzy, ekipą SpecHouse PSŻ Poznań.

O szczegółach z dyrektorem GTM Start Gniezno, Radosławem Majewskim, rozmawiała Justyna Malińska.

Listen to "Żużlowcy przygotowują się do sezonu" on Spreaker.