Czy jest szansa na elektryfikację linii kolejowej 203?

2022-11-25 13:57
Szynobus
Autor: Fot. Kamil Lewera

Rozmawiali o wykluczeniu komunikacyjnym Gorzowa. Na polsko-niemieckim spotkaniu, które zorganizowano w gorzowskiej akademii podsumowano działania, które mają doprowadzić m.in. do modernizacji oraz elektryfikacji linii kolejowej numer 203.

Konferencja pod hasłem „Ocena oddziaływania terytorialnego Linii kolejowej nr 203/Ostbahn” organizowana była przez Wspólny Wydział Planowania Przestrzennego Krajów Związkowych Berlin-Brandenburgia (Gemeinsame Landesplanungsabteilung Berlin-Brandenburg).

Spotkanie było częścią transgranicznego projektu „Ocena odziaływania terytorialnego regionu Brandenburgia Wschodnia – Polska Zachodnia na przykładzie transgranicznych połączeń kolejowych“. W ramach projektu przeprowadzana była analiza oddziaływania modernizacji linii kolejowej nr 203/Kolei Wschodniej (Ostbahn) między Berlinem a Gorzowem Wlkp. 

Podczas konferencji poruszono bardzo ważne kwestie dotyczące przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu Gorzowa i północnej części regionu, na co zgodnie zwracają uwagę politycy, samorządowcy i działacze społeczni. Jak się okazuje, projekt modernizacji i elektryfikacji linii kolejowej nr 203, o którym mówi się już od lat ma szansę na finansowanie z pieniędzy europejskich. 

Jak się okazuje, projekt o którym mówi się już od lat ma szansę na finansowanie z pieniędzy europejskich.

Listen to "Czy jest szansa na elektryfikację lini kolejowej 203?" on Spreaker.