Gorzów. Problem z porozrzucanymi hulajnogami

2022-12-12 17:14
Hulajnoga
Autor: fot. Kristof Topolewski/Pixabay

Jest problem z elektrycznymi hulajnogami w Gorzowie. Często pozostawiane są one byle gdzie, a to może stwarzać ogromne zagrożenie – alarmuje Lubuski Okręg Polskiego Związku Niewidomych.

Pierwsze elektryczne hulajnogi z możliwością ich wypożyczenia pojawiły się na ulicach Gorzowa w maju 2020 roku. Dziś w mieście jest trzech operatorów, którzy świadczą takie usługi.

Polski Związek Niewidomych alarmuje, że często hulajnogi pozostawiane są na trawnikach, w krzakach, a co gorsza na drogach czy chodnikach, a to z kolei stwarza ogromne zagrożenie choćby dla osób niewidomych.

Obojętne w tej sprawie nie jest miasto. Wiceprezydent Iwona Olek zagwarantowała, że urzędnicy są w stałym kontakcie z operatorami, którzy wypożyczają hulajnogi mieszkańcom. Miasto szuka też rozwiązań prawnych.

Rozwiązaniem tego problemy mogłyby być stacje bazowe. To specjalnie wyznaczone miejsca, które mogłyby stanąć przy szkołach lub centrach handlowych. Pamiętajmy jednak, że w główniej mierze, to gdzie będą pozostawiane hulajnogi zależy od kultury każdej z osób, która korzysta z tych pojazdów.

Listen to "Jak rozwiązać problem z hulajnogami?" on Spreaker.