Jadąc na służbę zatrzymali poszukiwanego mężczyznę

2021-11-09 8:43
policja
Autor: brak danych

Policjanci z komisariatu w Witnicy w drodze na służbę zatrzymali mężczyznę, który od dwóch lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz 22-latek najbliższe półtora roku spędzi w więzieniu.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego, starszy aspirant Grzegorz Prokop wraz z sierżantem sztabowym Bartłomiejem Kaweckim, jechali w poniedziałek (8 listopada) rano do Witnicy. O 8.00 mieli rozpocząć służbę w komisariacie. Nie spodziewali się, że tydzień rozpocznie się dla nich od niespodziewanej interwencji.

Poszukiwany kilkoma listami gończymi siedział na przystanku autobusowym przy ul. Orląt Lwowskich w Gorzowie. Mężczyzna nie spodziewał się, że zostanie rozpoznany przez funkcjonariuszy z pionu kryminalnego.

Po chwili rozmowy z totalnie zaskoczonym mężczyzną upewnił się, że jest to poszukiwany przez niego 22-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze wezwali patrol gorzowskich policjantów. 22-latek był totalnie zaskoczony, nie spodziewał się, ze w poniedziałkowy poranek nie dotrze do pracy, a zostanie przewieziony do celi - poinformował Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

22-latek został zatrzymany i przewieziony do celi. Mężczyzna był poszukiwany od 2019 roku za kilka włamań i niezapłaconą grzywnę.