Jak na budżecie 2022 r. skorzysta północ województwa lubuskiego?

2021-11-23 13:26
Pieniądze
Autor: pixabay

Zakończyły się prace nad projektowaniem przyszłorocznego budżetu województwa lubuskiego. Dochody mają wynieść ponad 670 milionów złotych, a wydatki ponad 770 milionów złotych.

Zdaniem władz samorządu województwa lubuskiego przyszłoroczny budżet nie będzie łatwy, ale mimo to, sporo środków zapisano w nim na inwestycje. Duża część z tego „finansowego tortu” zostanie przeznaczona na inwestycje i projekty, które zostaną zrealizowane w północnej części województwa lubuskiego.

Według wyliczeń urzędników dochody województwa w przyszłym roku mają wynieść ponad 670 milinów, a wydatki szacowane są na ponad 770 milionów złotych. Lwią cześć budżetu pochłoną zadania związane z poprawą transportu kolejowego. Dzięki temu będzie szansa na wprowadzenie dodatkowych połączeń kolejowych pomiędzy Gorzowem, a Zieloną Górą, które są oczekiwane przez  Lubuszan. W planach jest również zakup pociągów hybrydowych.

Projekt budżetu trafił już do radnych wojewódzkich, którzy ostateczną decyzję w sprawie tego finansowego dokumentu podejmą podczas grudniowej sesji Sejmiku Województwa.

Listen to "Jak na budżecie 2022 r. skorzysta północ województwa lubuskiego?" on Spreaker.