Koniec taryfy ulgowej. Mieszkańcy zapłacą kary!

2023-02-16 15:41
Odpady
Autor: Kamil Lewera Pojemniki półpodziemne przy ul. Marcinkowskiego

Koniec taryfy ulgowej dla tych, którzy nie segregują odpadów. Związek Celowy Gmin MG-6 zapowiada, że osoby, które nagminne nie wywiązują się z tego obowiązku i do kontenerów wrzucają wszystko jak leci muszą liczyć się z konsekwencjami.

Obowiązkowa segregacja odpadów została wprowadzona ustawowo ponad trzy lata temu. Dotyczy to wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Większość gorzowian dostosowała się do tych wymogów i sumiennie dzieli odpady na poszczególne frakcje, ale wciąż są osoby, które tego nie robią – podkreśla prezes Związku Celowego Gmin MG-6, Katarzyna Szczepańska. Związek postanowił nie stosować już taryfy ulgowej i tam gdzie odpady nie będą segregowane lokatorzy będą musieli liczyć się z konsekwencjami finansowymi.

O obowiązkowej segregacji odpadów przypominają również wspólnoty, a także spółdzielnie mieszkaniowej. Jako przykład można podać gorzowskie osiedle Staszica, gdzie powstało pierwsze w tej części miasta gniazdo pojemników półpodziemnych. To nowe rozwiązanie, które ma nadać otoczeniu estetyczny wygląd, ale również ma ułatwić mieszkańcom segregację odpadów.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica za wybudowanie pojemników półpodziemnych zapłaciła 50 tysięcy złotych. Podobne tego typu miejsca do składowania odpadów z powodzeniem funkcjonują już na os. Górczyn oraz w centrum miasta przy tzw. „kwadracie”.

Listen to "Koniec pobłażania dla tych, którzy nie segregują odpady" on Spreaker.