Lubuskie stoisko na EXPO 2020 w Dubaju

2022-01-18 16:10
Lubuskie stoisko na EXPO 2020 w Dubaju
Autor: www.lubuskie.pl

Lubuskie jest jednym z 10 województw, które prezentuje się w polskim pawilonie podczas Światowej Wystawy EXPO w Dubaju. Ekspozycję naszego regionu otworzył członek zarządu Marcin Jabłoński.

Celem obecności na EXPO w Dubaju jest zaprezentowanie walorów przyrodniczych naszych terenów oraz promocja gospodarcza. Podczas misji w rozmowach uczestniczy 15 lubuskich przedsiębiorców.

Jednym z nich jest gorzowska projektantka Natalia Ślizowska, która przygotowała dedykowaną kolekcję inspirowaną lubuską przyrodą. Wizyta w Dubaju potrwa do najbliższego piątku.

Delegacji składającej się z przedsiębiorców i przedstawicieli i nauki przewodniczy członek zarządu woj. lubuskiego. Jego skład delegacji samorządowej uzupełniają także m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa, Wacław Maciuszonek, wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Marcinkiewicz oraz radny województwa, Sebastian Ciemnoczołowski.

Wyjazd ten był możliwy dzięki realizacji unijnego projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Dofinansowanie do misji gospodarczej wynosi 85 proc. kosztów.