Miejskie spółki w trudnej sytuacji

2021-01-11 18:10
Autobus MZK
Autor: fot. Bartłomiej Nowosielski | UM

Władze Gorzowa będą musiały poszukać dodatkowych pieniędzy dla miejskich spółek. Przez pandemię koronawirusa największe straty odnotowuje m.in. Miejski Zakład Komunikacji oraz Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka.

Pandemia koronawirusa wpłynęła niemal na każdą dziedzinę naszego życia. Większość przedsiębiorców musiała diametralnie zmienić swoje plany. Nie inaczej jest też w miejskich spółkach, które co prawda mogą liczyć na pomoc rządu, ale oczekują też na wsparcie ze strony miasta. Miejski Zakład Komunikacji przez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zanotował ogromny spadek liczy pasażerów, a to z kolei spowodowało mniejsze wpływy do kasy spółki. Wcale nie lepiej jest w Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnym Słowianka, które jest niedostępne dla mieszkańców. Od dawna zamknięty jest kompleks basenów, a od kilku dni nieczynne jest również lodowisko. Jak na razie nie wiadomo jakie dokładnie straty odnotują miejskie spółki. Miasto deklaruje, że pomoże im w tej trudnej sytuacji.

Jak obecnie radzą sobie miejskie spółki i co należałoby zrobić, aby poprawić ich sytuację finansową? Więcej o tym Kamil Lewera.