Minister edukacji i nauki z wizytą w Gorzowie

2021-11-05 14:48
Przemysław Czarnek z wizytą w Gorzowie
Autor: Kamil Lewera Przemysław Czarnek z wizytą w Gorzowie

Z wizytą do województwa lubuskiego przyjechał dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Podczas swojej wizyty szef resortu edukacji mówił m.in. o konieczności dalszego rozwoju szkolnictwa zawodowego oraz o większym wsparciu dla uczelni akademickich.

To była jednodniowa, ale bardzo intensywna wizyta ministra edukacji i nauki. Przemysław Czarnek przyjechał do naszego województwa na zaproszenie wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka.

Szef resortu nauki odwiedził m.in. Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie, gdzie spotkał się z dyrektorami lubuskich szkół zawodowych. Przemysław Czarnek przyznał, że szkolnictwo zawodowe rozwija się w woj. lubuskim dynamicznej niż średnia w kraju, a sam Zespół Szkół Gastronomicznych w Gorzowie jest tego doskonałym przykładem.

Szef resortu edukacji i nauki odwiedził również gorzowską uczelnię, w której mówił o większym wsparciu dla uczelni akademickich. Minister Edukacji i Nauki odwiedził również Szkołę Podstawową w Różankach, gdzie wziął udział w niepodległościowym apelu, a swoją wizytę zakończył w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich.

Listen to "Minister edukacji i nauki z wizytą w Gorzowie" on Spreaker.