Na gorzowskim Zawarciu powstaną bloki z tanimi mieszkaniami

2023-01-24 17:41
GTBS
Autor: Dariusz Wieczorek | Urząd Miasta Podpisanie umowy

Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zrobiło kolejny krok w kierunku budowy dwóch budynków wielorodzinnych na Zawarciu. Spółka podpisała umowę z firmą, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysową tej inwestycji.

Budynki wielorodzinne mają powstać na działce przy ul. Przemysłowej i Prostej. To teren na gorzowskim Zawarciu, który obecnie jest niezagospodarowany. W sumie będzie tam sto lokali mieszkalnych – jedno, dwu lub trzypokojowych.

Inwestycja jest dopiero na początku drogi. GTBS wybrał na razie firmę, która zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Wykonawca ma teraz na to pięć miesięcy.

- Projektanta wyłoniliśmy dopiero w kolejnym przetargu, ale warto było poczekać. W końcu znaleźliśmy wykonawcę, który sprosta naszym wysokim wymaganiom w granicach wyznaczonych na ten cel środków finansowych – powiedział prezes GTBS, Tomasz Gierczak.

Ze względów bezpieczeństwa w budynkach nie przewiduje się instalacji gazowych, natomiast zastosowane zostaną odnawialne źródła energii. Na terenie inwestycji powstaną również tereny zielone, plac zabaw oraz miejsca parkingowe. Nowe bloki mają być sposobem na ożywienie gorzowskiego Zawarcia.

Kolejnym etapem projektu Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego będzie przetarg na roboty budowlane, które będą mogły ruszyć w przyszłym roku. Plany są takie, aby pierwsi lokatorzy mogli się wprowadzić się do budynku przy ulicy Przemysłowej i Prostej dwa lata później, czyli najwcześniej w 2026 roku.

Listen to "Szansa na nowe mieszkania GTBS" on Spreaker.