Najstarszy chirurg dziecięcy w Polsce kończy aktywność zawodową

2023-08-28 16:01
Najstarszy chirurg dziecięcy w Polsce kończy aktywność zawodową
Autor: Szpital w Gorzowie Najstarszy chirurg dziecięcy w Polsce kończy aktywność zawodową

Ma 96. lat i jeszcze do niedawna był najstarszym czynnym chirurgiem dziecięcym w Polsce. Mowa o profesorze Eugeniuszu Murawskim, który nie będzie już pracował przy stole operacyjnym, ale nadal chce inspirować młodych kolegów po fachu.

Jako mały chłopiec marzył o tym, aby być inżynierem, ale jego życie tak się poukładało, że został wybitnym polskim lekarzem. Profesor Eugeniusz Murawski jeszcze do niedawna regularnie operował najmłodszych pacjentów. Dziś ma 96 lat i oficjalnie żegna się z zawodem.

Na emeryturze jest już od 21 lat, ale jak sam mówi tylko ze względów formalnych. Dziś jego współpracownicy dziękują mu za dotychczasowe wsparcie. Jako dowód wdzięczności otrzymał od nich złoty skalpel. Profesor Eugeniusz Murawski operował dzieci z całej Polski. Swoją karierę medyczną zaczął w 1940 roku. To właśnie wtedy został studentem szczecińskiej akademii. Natomiast swoją pierwsza operację przeprowadził 60 lat temu.

W 2018 roku doktor Eugeniusz Murawski otrzymał tytuł Medicus Perfectus przyznawany wybitnym lekarzom przez Polskie Towarzystwo Lekarskie.

Listen to "Najstarszy chirurg dziecięcy w Polsce kończy aktywność zawodową" on Spreaker.