Ostatnie dni spisu

2021-09-28 12:33
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Autor: Źródło: Urząd Miasta w Bydgoszczy

Zaledwie trzy dni pozostały do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego. We wtorek (28 września), środę i w czwartek do godziny 18.00, można skorzystać z możliwości spisania się w Urzędzie Miasta Gorzowa.

W Punkcie Spisowym w Urzędzie Miasta przy ul. Sikorskiego 3-4 do dyspozycji mieszkańców będą urzędnicy magistratu i rachmistrzowie, którzy pomogą wypełnić formularz spisowy. Na wszystkich, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisu, będą czekać do godziny 18.00 - we wtorek, w środę i w czwartek - w ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego.

- Najpowszechniejszym i najprostszym dla znacznej części społeczeństwa sposobem dokonania spisu jest ankieta wypełniona w Internecie - informuje Marta Liberkowska, dyrektor miejskiego wydziału promocji i informacji.

Osoby bez dostępu do Internetu w swoim miejscu zamieszkania, mogą zadzwonić na numer Infolinii - tel. 22 279 99 99, która działa od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-20.00 lub przyjść do punktu spisowego w urzędzie, gdzie z pomocą przeszkolonego pracownika można dokonać spisu.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się telefonicznie rachmistrzowie spisowi, w celu przeprowadzenia spisu w formie wywiadu telefonicznego. Rachmistrzowie spisowi dzwonią wyłącznie z numerów telefonu: 22 82 88 888 lub 22 279 99 9.

NSP 2021 rozpoczął się 1 kwietnia. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spis powszechny jest przeprowadzany raz na 10 lat - ostatni był w 2011 roku.

Spis jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli Polski, swoje dane muszą podać również cudzoziemcy przebywający na terytorium Polski w czasie jego trwania. Za niewywiązanie się z obowiązku grozi do 5 tys. zł grzywny. Podanie błędnych informacji może skutkować nawet dwoma latami ograniczenia lub pozbawienia wolności.

KL | Urząd Miasta