Otwarcie oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w gorzowskiej akademii

2023-03-06 16:31
Otwarcie oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w gorzowskiej akademii
Autor: Kamil Lewera Otwarcie oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w gorzowskiej akademii

W bibliotece gorzowskiej akademii dostępny jest zbiór książek poświęconych medycynie i naukom pokrewnym. Do książnicy przy ulicy Chopina przeniesiono oddział Główny Biblioteki Lekarskiej.

Oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej w Gorzowie istnieje już o ponad 30 lat. Dotychczas zbiór wydawnictw z zakresu medycyny oraz nauk pokrewnych dostępny był przy ulicy Estkowskiego, a od teraz z książek można korzystać w bibliotece głównej gorzowskiej akademii przy ulicy Chopina.

- Otwarcie Oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w naszej Uczelni jest dla nas tak ważne, ponieważ jest to kolejny krok w rozwoju kierunków medycznych. Kształcimy od trzech lat na kierunku pielęgniarstwo, co oznacza, że w tym roku, w czerwcu, nasze mury opuszczą pierwsze pielęgniarki (…). Od dwóch lat kształcimy w zakresie kierunku ratownictwo medyczne, od roku prowadzimy pielęgniarstwo pomostowe. Czekamy na decyzję dotyczącą dietetyki klinicznej i składamy wniosek o zgodę na kierunek medycyna laboratoryjna - powiedziała rektor gorzowskiej akademii – profesor Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

Z księgozbioru biblioteki lekarskiej mogą korzystać m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, studenci, ale też zwykli mieszkańcy.

- Dzięki nawiązaniu współpracy z Akademią im. Jakuba z Paradyża, która postawiła tak mocno na kierunki medyczne my, jako Biblioteka Lekarska, postanowiliśmy współpracować w tym rozwoju, z obopólną korzyścią (…). Świetne warunki lokalowe powodują to, że możemy także rozwinąć swoją ofertę kulturalną. Dzisiaj rozpoczęliśmy wystawą o prof. Relidze, w planach mamy kolejne interesujące wystawy i myślę, że dzięki temu środowisko tutaj, nie tylko medyczne, ale środowisko lokalne, mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego i okolic częściej będą zachodzić i odwiedzać naszą bibliotekę - powiedział kierownik Oddziału Gorzowskiego Głównej Biblioteki Lekarskiej w Warszawie - Jarosław Spychała.

Otwarciu oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w gorzowskiej akademii towarzyszył wernisaż wystawy poświęconej zmarłemu profesorowi Zbigniewowi Relidze, który w 1985 roku przeprowadził pierwszą udaną transplantację serca.

Listen to "Otwarcie oddziału Głównej Biblioteki Lekarskiej w gorzowskiej akademii" on Spreaker.