Parkrun zostanie oznakowany

2021-10-05 14:21
Parkrun w Parku Kopernika
Autor: Marcin Masłowski

Gorzowski magistrat dołoży brakujące pieniądze do oznakowania 5-kilometrowej trasy w Parku Kopernika. Zadanie zostało zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego, ale okazało się, że niespełna 14 tys. zł przeznaczone na ten cel nie wystarczy.

Oznakowanie jest zadaniem, zgłoszonym przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego. Trasa w parku Kopernika zostanie oznaczona słupkami. Będą one pokazywały kierunek biegu czy marszu (skręt w lewo/prawo, kierunek prosto). Na początku trasy zostanie też postawiona tablica informacyjna z jej całym przebiegiem.

- Wcześniej przygotowano już dokumentację projektową, a w zapytaniu ofertowym wyłoniono wykonawcę. Ten zaproponował jednak kwotę wyższą , niż zaplanowano w budżecie. Teraz prezydent zdecydował, że - z pieniędzy zaoszczędzonych na innych inwestycjach - kwota zostanie dołożona. Miasto porozumiało się już z wykonawcą i nie ma przeszkód w rozpoczęciu prac - poinformował Wiesław Ciepiela z Urzędu Miasta.

Parkrun to propozycja aktywnego wypoczynku, polegająca na pokonaniu pięciu kilometrów dowolną techniką – biegiem, truchtem, marszem czy spacerem. Gorzowscy organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych w każdą sobotę.