Poznaliśmy Społeczników Roku 2022!

2022-11-21 15:22
Dzień Pracownika Socjalnego
Autor: Kamil Lewera Społecznik Roku 2022

Dziś obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. W gorzowskim teatrze odbyła się uroczysta gala, podczas której podziękowano wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz drugiego człowieka. Ponadto rozstrzygnięto XXI edycję konkursu „Społecznik roku”.

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest raz w roku, ale ich praca trwa cały rok, często również w dni wolne. Dziś była doskonała okazja do tego, aby podziękować tym, którzy na co dzień pomagają najbardziej potrzebującym.

Podczas uroczystej gali rozstrzygnięto również XXI edycje konkursu „Społecznik roku”. Tym razem do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło 19 wniosków. Celem Konkursu „Społecznik Roku” w pomocy społecznej województwa lubuskiego jest promowanie tego typu działań w pomocy społecznej, wspierania rodziny i pieczy zastępczej, które dla wielu wydają się niemożliwe do zrealizowania w pracy z człowiekiem lub rodziną.

W kategorii „Działania na rzecz środowiska lokalnego” zwyciężył Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. „Przyjacielem Roku” został Tomasz Szurkało, właściciel kwiaciarni i hurtowni kwiatów w Gorzowie. Z kolei w kategorii „Szczególne Osiągnięcia w Pomocy Społecznej” przyznano dwie statuetki. Jedną z nich otrzymała Katarzyna Rucioch, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Zbąszynku, a drugą przyznano Zespołowi Koordynatorów Pracy Socjalnej Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Listen to "Poznaliśmy Społeczników Roku 2022!" on Spreaker.