„Przewodnik po historii Polski” został wydany w 2016 roku z okazji Światowych Dni Młodzieży. Teraz ten niewielki podręcznik, który w skrótowej formie przedstawia historię Polski został przetłumaczony na język ukraiński.
Podręcznik został napisany prostym i przystępnym językiem. Publikacja zawiera 120 stron, 120 grafik i 20 bardzo ważnych map ilustrujących historię Polski. Pierwsze egzemplarze podręcznika wydanego w języku ukraińskim trafiły już do szkół i na pewno będą wykorzystywane – przyznaje dyrektor Szkoły Podstawowej numer 6 w Gorzowie Wielkopolskim – Bogumiła Hałas.
Do tej pory Instytut Pamięci Narodowej wydał 15 publikacji w języku ukraińskim dotyczących historii Polski. Wszystkie wydawnictwa można bezpłatne pobrać ze strony internetowej IPN-u.
Listen to ""Przewodnik po historii Polski" dla ukriańskich uczniów" on Spreaker.