PSG: trwa przywracanie dostaw gazu po awarii w Łupowie

2022-12-04 12:45
Awaria gazociągu
Autor: OSP Bogdaniec Awaria gazociągu w Łupowie

Polska Spółka Gazownictwa informuje, że awaria gazociągu wysokiego ciśnienia w Łupowie została usunięta. Przywrócono już dostawy gazu do pierwszych mieszkańców gmin Dębno i Mieszkowice w województwie zachodniopomorskim oraz Bogdaniec w województwie lubuskim.

- W gminach Witnica i Kostrzyn nad Odrą w województwie lubuskim nasi pracownicy cały czas wykonują prace, mające na celu jak najszybsze przywrócenie dostaw paliwa gazowego do odbiorców. Spółka planuje przywrócić dostawy do pierwszych mieszkańców tych gmin ok. godziny 14:00. Na terenie wszystkich miejscowości pracuje zwiększona liczba ekip monterskich. Ponieważ tempo prac jest zależne od dostępu służb PSG do domów i mieszkań, do których wstrzymano dostawy gazu, Polska Spółka Gazownictwa z Grupy ORLEN zwraca się do mieszkańców z prośbą o umożliwienie dostępu do tych lokali. Służby PSG będą pracowały we wszystkich gminach całą dobę - czytamy w komunikacie PSG.

Spółka dziękuje również tym samorządom, które powołały sztaby kryzysowe i współpracują z PSG w celu sprawnego przywrócenia dostaw gazu do mieszkańców. 

Awaria gazociągu
Autor: OSP Bogdaniec Awaria gazociągu w Łupowie

Do awarii gazociągu wysokiego ciśnienie doszło w sobotni poranek przy ul. Polnej w Łupowie w gminie Bogdaniec. Na miejsce skierowano zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i gazowe oraz policję.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że robotnicy podczas układania drugiej nitki gazociągu średniego ciśnienia uszkodzili rurę pierwszej nitki, którą płynie już gaz. Wówczas doszło do wybuchu i zaczął ulatniać się gaz. Poszkodowani robotnicy nie doznali poparzeń i są przytomni. Zajęli się nimi ratownicy z pogotowia – powiedział Bartłomiej Mądry z KM PSP w Gorzowie.

Problemy z dostawą gazu mogą potrwać do poniedziałku 5 grudnia.