Stal Gorzów zdobyła brązowy medal DMP 2021

2021-09-27 15:01
II Drużynowy Wicemistrz Polski 2021
Autor: Tomasz Jocz

Moje Bermudy Stal Gorzów zdobyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski 2021. Drużyna pod kierunkiem trenera Stanisława Chomskiego w drugim meczu o trzecie miejsce pokonali Fogo Unię Leszno 49:41.

Wyrównana walka i wielkie emocje nie pozostawiały złudzeń, o jaką wagę jadą zawodnicy MOJE BERMUDY Stali Gorzów i FOGO Unii Leszno. Choć leszczynianie dzielnie walczyli do samego końca, nie zdołali pokonać swojego rywala.

Po dziewięciu biegach żółto-niebiescy prowadzili 29:25. Doliczając do tego osiem punktów z pierwszego meczu, podopieczni trenera Stanisława Chomskiego mieli już brązowy medal na wyciągnięcie ręki. Ostatecznie trzecie miejsce w najlepszej żużlowej lidze świata został przypieczętowany w 13 wyścig

Dla Stali Gorzów to 29. medal Drużynowych Mistrzów Polski w historii klubu. W 2020 roku gorzowianie zdobyli srebro.

Mistrzem Polski została Sparta Wrocław, a I Drużynowym Wicemistrzem drużyna Motoru Lublin.