Święto Ulicy Słonecznej

2023-06-02 13:47
Święto Ulicy Słonecznej
Autor: fot. Tomasz Midzio Święto Ulicy Słonecznej

Ulica Słoneczna i osiedle Słoneczne w Gorzowie będą miały swoje święto. Te odbędzie się w najbliższą niedzielę i potrwa od godziny 11:00 do 15:00.

Atrakcje będą czekać na tych młodszych oraz starszych mieszkańców. Będzie pchli targ, wystawa plenerowa, spektakl teatralny, animacje, gry i zabawy. Na całe wydarzenie wstęp będzie wolny.

Święto ulicy Słonecznej oraz osiedla Słonecznego zostanie zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pomysł na realizację Święta wyszedł od Pani Grażyny Wasielewskiej - wieloletniej mieszkanki osiedla i członkini Komitetu Rewitalizacji. To ona złożyła wniosek do Budżetu Obywatelskiego i zachęciła swoich sąsiadów i sąsiadki do zagłosowania, dzięki czemu projekt wygrał i może być realizowany.

W wydarzenie zaangażowały się miejscowe instytucje i lokalni przedsiębiorcy. Przedszkolaki zaśpiewają hymn swojej placówki i pokażą swoje prace plastyczne. Szkoła Podstawowa nr 6 przygotowała Zgaduj-zgadulę o Osiedlu Słonecznym. Kwiaciarnia Słoneczna na swoim stoisku uczyć będzie najmłodszych, jak przesadzać rośliny i o nie dbać, a Cukiernia Jutrzenka przygotuje słodki poczęstunek.