Trening przed startem Rowerowej Stolicy Polski

2023-03-22 8:47
Trening przed startem Rowerowej Stolicy Polski
Autor: Jan Wojtanowski | Urząd Miasta Trening przed startem Rowerowej Stolicy Polski

Gorzów po raz kolejny powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Zanim jednak ogólnopolska rywalizacja zostanie oficjalnie zainaugurowana, to miejscy urzędnicy zachęcają do wspólnych treningów.

Rozpoczęły się treningi przed kolejną rywalizacją w ramach "Rowerowej Stolicy Polski". Treningi potrwają dwa miesiące (do 21 maja), a wysiłek 10 najlepszych rowerzystów zostanie wynagrodzony.

- Rozpoczynamy trening, przygotowujący do rywalizacji, która zaczyna się 1 czerwca. Aby wziąć udział w takim treningu należy pobrać aplikację Aktywne Miasta, uruchomić ją przed każdym startem, wówczas naliczane są kilometry. Oczywiście, trzeba się zapisać do konkretnego miasta czy firmy. One później są pozycjonowanie, gromadzone są sportowe statystyki rywalizacji – wyjaśnił sekretarz miasta Bartosz Kmita.

Gorzów powalczy o puchar Rowerowej Stolicy Polski po raz piąty. W ubiegłym roku w punktacji ogólnej zajął miejsce czwarte, tuż za podium, ale wśród miast podobnej wielkości (ponad 100 tys. mieszkańców) był pierwszy, zdecydowanie pokonując m.in. Zieloną Górę.

- Zachęcamy do udziału w akcji Rowerowa Stolica Polski, do treningu. Pierwszy dzień wiosny to najlepszy dzień na rozpoczęcie pierwszej albo kolejnej przygody z rowerem – powiedział wiceprezydent Jacek Szymankiewicz.

Listen to "Trening przed startem Rowerowej Stolicy Polski" on Spreaker.