W gorzowskim szpitalu zamontowano bramki

2021-09-24 16:43
Bramki w gorzowskim szpitalu
Autor: WSW w Gorzowie

Specjalne bramki detekcyjne w holu głównym gorzowskiego szpitala pomagają w „wyłapywaniu” osób z podwyższoną temperaturą lub stanem podgorączkowym. Ma to ochronić pacjentów oraz pracowników szpitala przed potencjalnym zagrożeniem epidemicznym.

Bramki swoim wyglądem przypominają te spotykane w metrze lub na dworcach i zastąpiły stosowane do tej pory termometry medyczne. Pomiar temperatury odbywa się teraz poprzez zbliżenie się do zamontowanego przy bramce tabletu pomiarowego. Pozwalają to szybko, bezdotykowo i precyzyjnie zmierzyć temperaturę ciała.

- W momencie wykrycia temperatury przekraczającej przyjętą normę, czytnik wysyła informację do systemu kontroli dostępu, uniemożliwiając przejście w głąb lecznicy. System w żaden sposób nie gromadzi danych dotyczących wizerunku czy tożsamości osób wchodzących i wychodzących do i ze szpitala. Jest tylko urządzeniem pomocnym w przeprowadzaniu triażu – mówi Waldemar Kaak - Inspektor Ochrony Danych Osobowych w szpitalu.

Bramki w gorzowskim szpitalu
Autor: WSW w Gorzowie

Jak zachować się przy bramce?

- przy wejściu do szpitala należy podejść do tableta i starać się aby obraz twarzy znalazł się w "czerwonym" kwadraciku tableta

- po pozytywnym odczycie temperatury bramka zasygnalizuje to zielonym światłem i otwarciem skrzydeł – wtedy można przejść

- bramka wyjściowa – należy spokojnie podejść do bramki. Szklane skrzydła bramki otworzą się automatycznie