Więcej pijanych kierowców na lubuskich drogach

2020-01-21 11:06
Policja
Autor: KWP Gorzów

Rośnie liczba pijanych kierowców podróżujących po lubuskich drogach. Tylko w zeszłym roku mundurowi zatrzymali ponad 2900 osób na podwójnym gazie.

Rośnie liczba pijanych kierowców podróżujących po lubuskich drogach. Tylko w zeszłym roku mundurowi zatrzymali ponad 2900 osób na podwójnym gazie. - To o prawie 300 kierowców więcej niż w 2018 roku – podkreśla Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Działania lubuskiej Policji zwłaszcza ruchu drogowego, od wielu lat skupiają się na wzmożonych działaniach kontrolnych ukierunkowanych na wyrywkowe sprawdzanie stanu trzeźwości. Liczba takich kontroli w 2010 roku wynosiła 77 tysięcy, a w 2017 już...672 tysiące, więc wzrosła niemal dziesięciokrotnie! To dało wymierne efekty, ponieważ na koniec 2011 roku zatrzymywaliśmy 8200 pijanych za kółkiem, kiedy w 2018 roku liczba ta spadła do 2644! I to było efektem wieloletniej pracy policjantów, także tej o wymiarze medialnym bowiem wielu zmotoryzowanych wiedziało o takich kontrolach, że mogą mieć mieć miejsce o każdej porze dnia i nocy oraz na każdej drodze bez względu na jej status. Z tym, że w 2019 roku liczba pijanych za kółkiem ponownie zaczyna przybierać formy wzrostowe. Na koniec minionego roku lubuscy stróże prawa zatrzymali 2917 nietrzeźwych. Czyli w ostatnim roku przybyło nam blisko 300 potencjalnych, drogowych sprawców zdarzeń drogowych. A te też rosną. W 2015 roku zanotowaliśmy 26 zdarzeń drogowych, których sprawcami byli pijani kierowcy. W minionym roku mieliśmy ich dwukrotnie więcej- 52! Dlatego nie ma czasu na grożenie palcem. Lubuska Policja zapowiada intensywne działania, podczas których sprawdzana będzie prędkość, trzeźwość i zachowania kierowców. Nie będzie taryfy ulgowej wobec tych, którzy w perfidny sposób zachowują się za kółkiem. Zero tolerancji dla takich sytuacji. Cena jest zbyt wysoka. Bronimy wartości najwyższej jaką jest zdrowie i życie. Te z reguły nie daje drugiej szansy.