Wilki podchodzą coraz bliżej domów

2022-01-05 14:51
Wilk szary
Autor: wikipedia Wilk szary

Władze podgorzowskiego Deszczna ostrzegają przed wilkami. Zwierzęta były widziane m.in. w Prądocinie, Dierżowie oraz Łagodzinie.

Wilk to rodzaj ssaka drapieżnego z rodziny psowatych. Ich pożywieniem są większe zwierzęta kopytne takie jak jelenie, dziki czy sarny oraz mniejsze ssaki, a nawet padlina.

Obecność wilków w lasach nie jest nowością, ale nietypowe jest to, że podchodzą one blisko domów. Władze gminy Deszczno apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabezpieczenie zwierząt domowych i hodowlanych.

Z wilkiem oko w oko stanął prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Zwierzę zauważył na terenie swojego gospodarstwa. Tymczasem specjaliści przekonują, że  w przypadku, gdy już spotkamy na swojej drodze wilka to należy zachować ostrożność, ale zazwyczaj nie ma się czego obawiać.

Tylko w ciągu jednej doby wilki mogą przebiec nawet 60 kilometrów. Jedna wilcza wataha może poruszać się na obszarze 150 km kwadratowych. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie szacuje, że w województwie lubuskim może być około 300 sztuk wilków.

Listen to "Wilki podchodzą coraz bliżej domów" on Spreaker.