Wspomnienie radnej Grażyny Wojciechowskiej. Posłuchaj!

2022-01-04 16:40
Grażyna Wojciechowska
Autor: Kamil Lewera Grażyna Wojciechowska (1947-2022)

Nie żyje Grażyna Wojciechowska. Wieloletnia radna Rady Miasta Gorzowa zmarła w wieku 74 lat.

Grażyna Wojciechowska była gorzowianką i jak sama o sobie mówiła – dziewczyną z Zawarcia. Urodziła się 21 lipca 1947 roku. Radną została w 1994 roku i od tamtej pory zasiadała w niej nieprzerwanie przez 28 lat.

- Tę informacje przyjmujemy z niedowierzaniem. W Gorzowie pozostanie pustka i żal po działalności radnej Grażyny Wojciechowskiej. Naszym zadaniem będzie ocalić to od zapomnienia! W naszej pamięci pozostanie jako osoba szlachetna, pomocna, o niezwykłej osobowości oraz wszechstronnej wiedzy, wrażliwa na los drugiego człowieka. Łącząc się w bólu i smutku całej rodzinie, przyjaciołom i znajomym składamy wyrazy szczerego współczucia – napisali prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki i przewodniczący Rady Miasta Jan Kaczanowski.

Grażyna Wojciechowska była absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego, a później gorzowskiego wydziału Akademii Wychowania Fizycznego. 

Sympatię mieszkańców zyskała pomagając im w potrzebie. Organizowała spotkania dla młodzieży oraz seniorów. Przez wiele lat była również prezesem Fundacji Czysta Woda.

Listen to "Wspomnienie radnej Grażyny Wojciechowskiej" on Spreaker.