Wspomnienie zmarłego Benedykta XVI

2023-01-02 16:30
Benedykt XVI na Jasnej Górze
Autor: jasna góra biuro prasowe

Diecezja zielonogórsko-gorzowska jest pogrążona w żałobie. To z powodu śmierci emerytowanego papieża Benedykta XVI. Jak Joseph Razinger będzie wspominany w naszej diecezji?

Emerytowany papież Benedykt XVI zmarł w sobotę o godzinie 9:34 w klasztorze w Watykanie. Ojciec Święty miał 95 lat. Funkcję głowy kościoła katolickiego sprawował przez blisko osiem lat. Był pierwszym od 600 lat papieżem, który ogłosił swoją abdykację.

- Wszyscy czerpaliśmy z jego nauki - tak odejście papieża Benedykta XVI komentuje bp. Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko – gorzowskiej.

W pierwszą niedzielę 2023 roku w kościołach całej naszej diecezji modlono się za duszę zmarłego Benedykta XVI. Zdaniem wiernych Joseph Razinger był ciepłym oraz bardzo otwartym człowiekiem.

Pogrzeb zmarłego Benedykta XVI odbędzie się w najbliższy czwartek. Ojciec Święty zostanie pochowany w Grotach Watykańskich. W tych historycznych uroczystościach weźmie udział reprezentacja także z naszej diecezji.

Przypomnijmy, że Benedykt XVI z pełnienia funkcji głowy Stolicy Apostolskiej zrezygnował w 2013 roku z powodu problemów zdrowotnych. Jego pogrzeb będzie pierwszym takim wydarzeniem w historii Kościoła, kiedy to urzędujący papież będzie prowadził celebrację mszy świętej pogrzebowej papieża seniora.

Listen to "Wspomnienie Papieża Benedykta XVI" on Spreaker.