Zbadaj piersi!

2022-01-24 14:35
Zbadaj piersi!
Autor: WSzW w Gorzowie

We wtorek i środę (25 i 26 stycznia) panie mogą zarejestrować się na Onkologiczny Biały Czwartek i przebadać piersi. Akcja jest dla kobiet poniżej 50. roku życia.

Onkologiczny Biały Czwartek w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbędzie się już po raz kolejny. Skierowany jest dla pacjentek, które nigdy wcześniej nie były w poradni onkologicznej. Ta akcja ma wpoić im regularne, profilaktyczne badania piersi. 

W czwartek, 27 stycznia, od 9.00 do 18.00, kobiety poniżej 50. roku życia będą miały USG piersi, a w razie potrzeby także inne badania.

Warunek? Wcześniej trzeba się zarejestrować. Wystarczy we wtorek zadzwonić do szpitalnego call center pod numer: 95 782 77 77 (od 7.00 do 14.30). Jeśli we wtorek limit miejsc nie zostanie wyczerpany, rejestracja potrwa jeszcze w środę. 

To już kolejna odsłona tej akcji. Podczas grudniowego białego czwartku specjaliści ze szpitala zrobili 58 badań USG, w tym dwie pacjentki miały jeszcze mammografię, która uzupełnia diagnostykę. - Nie było żadnego nowotworu, jedynie sporo włókniaków i torbieli. Niektóre panie same informowały, że zauważyły niepokojące zmiany. U innych ujawniło je dopiero badanie – mówi dr n. med. Piotr Plecka, onkolog kliniczny, chemioterapeuta. Specjalista jednocześnie uspokaja: włókniaki i torbiele to zmiany, które nie mają złośliwego charakteru. 

Do poradni bez skierowania

Onkologiczny Biały Czwartek już 27 stycznia. Od 9.00 do 18.00 szpitalni specjaliści chcą przebadać ponad 60 pań. Na zarejestrowane uczestniczki akcji będą czekali w Poradni Chirurgii Onkologicznej w Ośrodku Radioterapii szpitala przy ul. Dekerta. 

Warto pamiętać, że do Poradni Onkologicznej mnożna się zarejestrować w każdej chwili i nie potrzebujemy do tego skierowania od lekarza rodzinnego. Skierowanie nie jest też potrzebne paniom, które chcą się zapisać do poradni ginekologicznej. Z obu poradni specjaliści również skierują na USG lub inne badania.  

Listen to "Zbadaj piersi!" on Spreaker.