11- 12 kolejna decyzja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”

2023-03-06 12:56
Modlitwa za papieża Franciszka
Autor: www.wszyscyza1.pl/ BP KEP

Pod hasłem: „Zobacz ręce Boga” odbędzie się szósta edycja akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Inicjatywę modlitwy za papieża Franciszka zaplanowano na 11 i 12 marca z okazji przypadającej 13 marca, rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Honorowy patronat nad imprezą objął przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.   

Pomysł akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zrodził się w kręgu młodych związanych z Ruchem Lednickim oraz z Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Łomżyńskiej. Doroczną inicjatywę koordynuje Diecezja Łomżyńska z jej biskupem Januszem Stepnowskim. Głównym celem jest modlitwa za Ojca Świętego i przypominanie, że jest on następcą św. Piotra.  

Modlitwa rozpocznie się w sobotę 11 marca na Jasnej Górze. Organizatorzy zachęcają, aby 12 marca była kontynuowana we wszystkich parafiach w Polsce. „Podczas tegorocznej akcji w sposób szczególny będziemy polecać dobremu Bogu posługę Ojca Świętego Franciszka oraz wypraszać dar nieba dla zmarłego papieża emeryta Benedykta XVI” – informują organizatorzy.

Znakiem szczególnym tegorocznej edycji jest specjalnie ułożona modlitwa w intencji papieża. Około 50 tys. obrazków zawierających jej tekst rozesłano do wszystkich parafii. Tekst modlitwy można też znaleźć na stronie internetowej inicjatywy (www.wszyscyza1.pl) oraz w mediach społecznościowych. Organizatorzy zachęcają też, aby 12 marca opublikować w mediach społecznościowych posty nawiązujące do modlitwy za Papieża z użyciem hashtaga #wszyscyzajednego2023.

W tym roku mija 10 lat od rozpoczęcia pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. W dniu wyboru, 13 marca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, w intencji Papieża będą się modlić polscy biskupi zgromadzeni na 394. Zebraniu Plenarnym.

Źródło: www.wszyscyza1.pl/ BP KEP