11 grudnia rusza charytatywna akcja „Ciacho za ciacho”

2022-12-09 13:12
Ciacho za ciacho
Autor: vwww.facebook.com/CiachoBeczka/

W niedzielę kolejna edycja akcji charytatywnej “Ciacho za ciacho” organizowanej przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie “Beczka”. Wydarzenie najczęściej odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku, przed Wielkanocą oraz przed Bożym Narodzeniem, w klasztorze oo. dominikanów w Krakowie. Całkowity dochód będzie przeznaczany na wsparcie organizacji, które pomagają potrzebującym.

Hasło najbliższej edycji to- “Wiele dla Niewielkich”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na Krakowskie Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera. To hospicjum domowe, którego podopiecznymi są najmłodsi pacjenci, zmagający się z nieuleczalnymi chorobami. Zapewnia każdemu choremu opiekę medyczną oraz psychologiczną w jego domu, gwarantując potrzebny sprzęt i aparaturę w znajomym, komfortowym i bezpiecznym środowisku. Placówka zajmuje się opieką perinatalną już od poczęcia, pomocą przy nagłej chorobie dziecka, wspiera też rodziny w żałobie.

“Ciacho” to przede wszystkim kiermasz ciast, książek oraz świątecznego rękodzieła, ale także liczne wydarzenia towarzyszące. Podczas całodziennej akcji będzie można uczestniczyć w licytacji, koncercie Scholi Beczkowej, spektaklu teatralnym grupy “Karton”, warsztatach baristycznych oraz panelu dyskusyjnym, w którym wezmą udział pracownicy hospicjum. Przewidziano także atrakcje dla najmłodszych.

Osoby, które nie mogą dotrzeć do Krakowa 11 grudnia, będą miały możliwość wsparcia akcji poprzez zbiórkę internetową pod adresem: ciacho.dominikanie.pl.

Źródło:ekai