18 października- wspólna modlitwa. Połączy dzieci na całym świecie

2021-10-07 11:05
Dzieci urodzone w październiku
Autor: Getty images Dzieci urodzone w październiku

Za kilka dni odbędzie się kolejne spotkanie Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" dla najmłodszych. Już w poniedziałek 18 października organizuje akcję skierowaną do parafii, przedszkoli, szkół i rodzin.

Polega ona na modlitwie o pokój i jedność na całym świecie, ma także zachęcać dzieci i młodzież do "szukania pomocy i wsparcia w Bogu w trudnych momentach- tłumaczy kard. Mauro Piacenza, międzynarodowy prezydent PKwP. "Głód, bieda, korupcja, terroryzm, profanacja ludzkiego życia i niszczenie stworzenia mają wpływ na miliony osób" - mówi hierarcha, podkreślając wagę modlitwy, szczególnie tej dziecięcej, by "sprowadzić ratunek Boga dla świata".

W ubiegłym roku kampania "Milion dzieci odmawia Różaniec" zaangażowała maluchy ze 136 krajów, m.in. z Syrii, Iraku, Meksyku, Armenii, Papui-Nowej Gwinei, Nigerii czy Demokratycznej Republiki Konga. "W tym roku inicjatywa nakierowana jest na postać św. Józefa, wykorzystując cytaty z listu apostolskiego »Patris corde« papieża Franciszka. To z okazji jubileuszowego roku związanego z ogłoszeniem świętego patronem Kościoła powszechnego" - tłumaczy "Avvenire", największy włoski dziennik katolicki.

Akcja zachęca najmłodszych, by modlili się "ręka w rękę z Maryją i pod opieką św. Józefa", jak mówi kard. Piacenza. I dodaje: "Święty Józef jest dla nas wielkim przykładem, jak Pan Bóg może przemienić wszystko w dobro, dzięki naszej modlitwie, wierności i naszemu posłuszeństwu".

Źródło: gosc.pl