20 sierpnia święcenia biskupie ks. Piotra Przyborka

2022-08-19 14:26
Ks. Piotr Przyborek
Autor: diecezja.gda.pl

Święcenia biskupie ks. Piotra Przyborka, odbędą się w sobotę, 20 sierpnia o godzinie 10.00, w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku.  

Ksiądz Piotr Przyborek, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii oraz Szkoły Biblijnej, został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej 6 lipca 2022 r.„Nasza wspólnota archidiecezjalna otrzymała dar nowego biskupa pomocniczego […] Przyjmujemy z radością nowego pasterza i wyrażamy Bogu za niego wdzięczność” – napisał w komunikacie do wiernych archidiecezji gdańskiej metropolita gdański abp Tadeusz Wojda SAC. Prosił także wszystkich o modlitwę w intencji biskupa nominata.

Od 2021 r., ks. Piotr Przyborek jest dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej i posługuje w parafii archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Jest założycielem i dyrektorem Szkoły Biblijnej archidiecezji gdańskiej oraz redaktorem naczelnym kwartalnika biblijnego „Galilea. Tajemnice Pisma Świętego”. Jest też członkiem rady ekumenicznej, rady ds. formacji stałej duchowieństwa, rady kapłańskiej i rady duszpasterskiej.

Źródło: BP KEP