3 października III Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę

2021-09-30 14:32
Pielgrzymka Przedsiębiorców
Autor: pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl

„Przyjdźcie do mnie wszyscy" – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej Pielgrzymki Przedsiębiorców, która będzie miała miejsce 3 października na Jasnej Górze. To będzie już trzecia edycja tego wydarzenia.

Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę jest otwarta dla wszystkich, którzy współtworzą sektor przedsiębiorczości w Polsce – w tym pracodawców, samozatrudnionych czy freelancerów.

Spotkanie w narodowym sanktuarium rozpocznie się w niedzielę 3 października o godz. 10.00. W auli Jana Pawła II pielgrzymów powita metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Stańmy wspólnie przed naszą Matką i przez Jej pośrednictwo – w jedności, wspólnocie i prawdzie – powierzmy Bogu wszystkie nasze troski, doświadczenia i problemy – napisał hierarcha w zaproszeniu. Podczas pielgrzymki wspólnie prosić będziemy o łaskę siły, wiary i nadziei dla Was, waszych rodzin oraz wszystkich współpracowników. Boże słowo i świadectwa pomogą odnaleźć sens Waszej drogi, a spotkanie z innymi uświadomi, że nie jesteście sami ze swoimi problemami i możecie budować jedność – dodał metropolita.

Zebrani wysłuchają wystąpień gości specjalnych: ks. prof. UJK dr. hab. Rafała Dudały i dr. Andrzeja Soleckiego. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie msza święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej o godz. 12.30 oraz akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

Niezwykle ważnym elementem spotkania będą świadectwa wygłoszone przez samych przedsiębiorców. Z jednej strony będą stanowiły ich bardzo osobistą relację i refleksję, a z drugiej – odwołają się do wspólnotowości doświadczeń, której świadomość pozwala na wzmocnienie wśród uczestników poczucia jedności.

Na zakończenie pielgrzymi odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia wyrażającą w pięknej formie zaufanie do Boga i pragnienie życia w jedności z Nim.

Szczegółowe informacje: www.pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl.

Organizatorami tegorocznej pielgrzymki są: Duszpasterstwo Przedsiębiorców Talent, Nostra Res – Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menedżerów oraz Instytut Studiów Podyplomowych.

Źródło: KAI, pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl