3 października- III Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców na Jasną Górę

2021-09-21 11:31
Jasna Góra
Autor: jasna góra biuro prasowe

Zaplanowano mszę świętą, będą prelekcje oraz osobiste świadectwa. Ważnym punktem tej pielgrzymki będzie akt zawierzenia się przedsiębiorców Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Wspólnotowej modlitwie osób tworzących w Polsce sektor przedsiębiorczości, przewodniczyć będzie metropolita wrocławski abp Józef Kupny, delegat KEP ds. duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców.

Spotkanie na Jasnej Górze jest otwarte dla wszystkich polskich przedsiębiorstw– małych i średnich, także samozatrudnionych czy freelancerów. Centralnym wydarzeniem będzie wspomniana msza święta i akt zawierzenia.W auli Jana Pawła II pielgrzymów powita abp Kupny. Zebrani wysłuchają wystąpień gości specjalnych: ks. prof. UJK dr. hab. Rafała Dudały i dr. Andrzeja Soleckiego.

Przedsiębiorcy podzielą się swoimi świadectwami. Z jednej strony będą one stanowiły ich bardzo osobistą relację i refleksję, a z drugiej – odwołają się do wspólnotowości doświadczeń, której świadomość pozwala na wzmocnienie wśród uczestników poczucia jedności. Na zakończenie pielgrzymi odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Przyjdźcie do mnie wszyscy”. Wskazują na bezkres miłosierdzia Boga, który przyjmuje pod swoją opiekę każdego człowieka. Stanowią również wezwanie i zarazem wyzwanie dla nas wszystkich, by pozostać otwartym na drugą osobę, aby jednoczyć się, a nie dzielić. Nie wystarczy być tylko „wspólnotą interesów”, która z natury rzeczy trwa tyle czasu, jak długo przynosi konkretne korzyści. Przede wszystkim potrzebna jest rzeczywista wspólnota oparta o wspólne zasady i ideały.

Pielgrzymów-przedsiębiorców łączy ufność w Boga i fakt, że w swojej pracy starają się postępować jak prawdziwi chrześcijanie: człowiek jest dla nich zawsze najważniejszy. Oni też potrzebują wsparcia w wierze, w modlitwie, od siebie nawzajem. Jak wszyscy, doświadczają niepewności, nie wiedzą jaka czeka ich przyszłość.

Spotkanie na Jasnej Górze daje możliwość poznania ludzi, którzy w swojej pracy pielęgnują chrześcijańskie wartości, budując świadomy i etyczny biznes. Jest to bardzo ważne teraz, kiedy wiele firm walczy o utrzymanie się na rynku. Prowadzące je osoby potrzebują wsparcia od tych, którzy wierzą i myślą podobnie. Polscy przedsiębiorcy stanowią ogromną grupę społeczną, a udział w pielgrzymce wzmocni ich duchowo. To potrzebne, by sprostali wyzwaniom, które stawia przed nimi aktualna sytuacja w kraju.

Uczestnikom pielgrzymki będzie towarzyszyć wielka nadzieja, a nawet, jak podkreślają organizatorzy, "głębokie przekonanie, że powrócą z niej silniejsi nie tylko duchem, ale także wolą walki o przetrwanie, o rozwój, o jak najpełniejsze wykorzystanie swojego potencjału w pracy". Bliski kontakt z drugim człowiekiem-pielgrzymem i przede wszystkim z Bogiem jest tego gwarantem.

Szczegółowy program pielgrzymki na stronie https://pielgrzymkaprzedsiebiorcow.pl/Organizatorem jest Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców "Talent". 

Źródło: ekai