40-godzinna modlitwa w kaplicy sejmowej o ochronę życia

2024-04-11 19:54
Kaplica sejmowa
Autor: Archidiecezja Warszawska

Podczas porannej Mszy w kaplicy sejmowej ks. dr Andrzej Sikorski, duszpasterz parlamentarzystów, poruszył w kazaniu aktualną kwestię ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. „Naród, który zabija dzieci, jest narodem bez przyszłości” – przywołał słowa Jana Pawła II. Na prośbę parlamentarzystów rozpoczęło się 40-godzinne nabożeństwo.

Podczas kazania, kapelan parlamentu ks. dr Andrzej Sikorski nawiązał do czytanych dziś projektów ustaw. Na jutro zaplanowano w sejmie głosowanie.  

Duszpasterz przypomniał słowa św. Jana Pawła II, że naród, który zabija dzieci, jest narodem bez przyszłości. Omówił podstawy katolickiej nauki społecznej w temacie ochrony życia. Przywołał także stanowisko KEP o ochronie życia ludzkiego i zaangażowaniu obywatelskim katolików wyrażając przekonanie, że poseł katolik, który głosuje za aborcją, wyklucza siebie z życia sakramentalnego. „Trzeba nam pamiętać, że ponad prawem ludzkim jest prawo Boże. I każdy katolik powinien o tym pamiętać” – mówił. Zakończył wyrażeniem nadziei, że w polskim Parlamencie i w naszej Ojczyźnie zwycięży życie.

– Dziś w kaplicy sejmowej modliliśmy się o uszanowanie daru życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na prośbę posłów i senatorów rozpoczęło się także 40-godzinne nabożeństwo z adoracją Najświętszego Sakramentu. W czasie wspólnej modlitwy, gdzie posłowie i senatorzy pełnią dyżury adoracyjne, czytana jest także encyklika „Evangelium vitae” św. Jana Pawła II – powiedział w rozmowie z KAI ks. Andrzej Sikorski. 

Adoracja potrwa do jutra do godz. 15.00. Zakończy je koronka do Bożego Miłosierdzia.

Źródło: ekai