Abp Jędraszewski z kolędą w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu

2023-01-20 20:21
Abp Jędraszewski
Autor: Archidiecezja Krakowska

Abp Marek Jędraszewski sprawował dziś Mszę św. dla pracowników i pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Odwiedził szpitalne oddziały z tradycyjną kolędą. Dyrektor placówki prof. Wojciech Cyrul, witając wszystkich zaznaczył, że z spośród trzech największych cnót w szpitalu nigdy nie brakowało miłości.

Ma jednak nadzieję, że także dzięki dzisiejszej modlitwie w szpitalu nie będą gasły wiara i nadzieja „w lepsze jutro, w zbawienie, w dobroć ludzką, w ciężką pracę; w to, że nasza modlitwa ma sens". W homilii abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że w tym roku będzie obchodzone 800-lecie żłóbka zorganizowanego po raz pierwszy przez św. Franciszka 25 grudnia 1223 r. Biedaczyna z Asyżu wniósł w ten sposób w obchody Bożego Narodzenia coś „bliskiego, zrozumiałego, tkliwego".

Jak zaznaczył krakowski metropolita, musimy ciągle trwać wokół tajemnicy wyrażonej w betlejemskim żłobku. "I zbliżać się do niego z miłością oraz najwyższą czcią pogłębiając przy tym swoją miłość, wiarę i nadzieję – na przekór temu światu, który w niektórych „postępowych" krajach każe usuwać żłóbki, choinki, który ucieka od opłatków, który każe zapomnieć o tym, co się wydarzyło w Betlejem" – mówił arcybiskup.

Abp Jędraszewski życzył wszystkim uczestnikom Eucharystii w kaplicy szpitala w Prokocimiu, by było w nich coś z radości, która ponad dwa tysiące lat temu zaistniała w Betlejem. – Syn Boży narodził się jako dziecko, właśnie po to, abyśmy wszyscy byli i każdego dnia stawali się prawdziwie Bożymi dziećmi – zakończył duchowny.

Po Mszy św. arcybiskup odwiedził oddziały szpitalne z wizytą kolędową. Tradycję tych spotkań w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zapoczątkował kard. Franciszek Macharski.

Źródło:ekai