Abp Stanisław Gądecki apeluje ws. Wszystkich Świętych. Chodzi o koronawirusa

2021-10-22 15:38
Abp Stanisław Gądecki apeluje ws. Wszystkich Świętych. Chodzi o koronawirusa
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Abp Stanisław Gądecki apeluje ws. Wszystkich Świętych. Chodzi o koronawirusa

Arcybiskup Stanisław Gądecki apeluje do wiernych. To w związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski chce wzbudzić czujność wiernych w związku ze stale rosnącą liczbą nowych zakażeń koronawirusem.

Liczba nowych zakażeń koronawirusem wciąż rośnie. W piątek 22.10. odnotowano 5 706 przypadków. To znaczny wzrost w porównaniu do poprzednich tygodni. Rząd zapewnia, że we Wszystkich Świętych cmentarze pozostaną otwarte. W związku z tym arcybiskup Stanisław Gądecki przygotował apel do wiernych.

Poniżej publikujemy pełną treść apelu.

- Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań.

Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych.

Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.

Ponadto, pragnę raz jeszcze wyrazić moją wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią.

Ufam, że dzięki wspólnemu wysiłkowi uda się ocalić zdrowie i życie wielu osób.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - czytamy.