Agencja Ansa: Benedykt XVI koncelebrował Mszę św.

2022-12-30 16:39
Benedykt XVI w 2014 roku
Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Benedykt XVI w 2014 roku. Emerytowany papież cierpi na niewydolność nerek?

Według włoskiej agencji ANSA, papież senior koncelebrował rano w swoim pokoju Mszę św. razem ze swoim sekretarzem, abp Georgiem Gänsweinem.

Według włoskiej agencji ANSA, Benedykt XVI koncelebrował dziś rano w swoim pokoju Mszę św. razem ze swoim sekretarzem, abp Georgiem Gänsweinem, „pomimo trudności wynikających z poważnego stanu zdrowia”. Powołując się na „źródło bezpośrednio z klasztoru Mater Ecclesiae”, w Ogrodach Watykańskich, gdzie mieszka papież senior, agencja podała, że miał na sobie stułę, nałożoną bezpośrednio na swój szpitalny strój.

Bezpośrednią opiekę nad chorym sprawują cztery członkinie stowarzyszenia Memores Domini oraz pielęgniarz brat Eligio. Papież senior pozostaje również pod stałą kontrolą lekarską.

Tymczasem świat nie ustaje w modlitwach za Benedykta XVI. Zapewnienia o nich płyną m.in z Chin, Indii, Brazylii czy z Mjanmy. W związku z ciężkim stanem zdrowia Benedykta XVI oraz apelem Ojca Świętego Franciszka, aby nie zapominać w tych chwilach o jego poprzedniku, cały świat zanosi do Boga prośby za chorego. W modlitwę włączyło się wielu biskupów, ale również liczni wierni dzielą się w Internecie wezwaniami za papieża seniora.

Źródło:ekai