Archidiecezja krakowska dziękuje za szybkie działania ws. ataku na kierowcę biskupa

2022-11-15 17:06
Archidiecezja Krakowska
Autor: Archidiecezja Krakowska/twitter.com

Krakowska Archidiecezja dziękuje lekarzom, służbom ratowniczym i policjantom za sprawne działanie w sprawie niedzielnego ataku na kierowcę biskupa pomocniczego Roberta Chrząszcza. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Kierowca bp Roberta Chrząszcza jest otoczony opieką w szpitalu w Myślenicach. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Dziękujemy Ratownikom, Lekarzom i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie za sprawne działanie" - poinformowano na profilu Archidiecezji Krakowskiej na twitterze. "Dziękujemy też za wszystkie modlitwy za pana Sławomira i prosimy o dalsze modlitewne wsparcie" - dodała krakowska kuria w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy- w niedzielę, 13 listopada, w okolicy kościoła pw. Podniesienia Krzyża w Myślenicach, 30-letni mężczyzna zaatakował nożem 56-letniego kierowcę auta biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Roberta Chrząszcza. Sprawca zadał ofierze kilka ciosów i uciekł.

Po trzech godzinach został zatrzymany przez policję. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla niego.

Źródło:ekai