Augustów: Jan Paweł II będzie miał swój las

2023-04-19 17:51
Las Jana Pawła II
Autor: Diecezja Ełcka

„Kiedy chcemy czynić dobro, tworzyć piękno, potrzebujemy odwagi, żeby nie zatrzymać się na mieliźnie, na powierzchowności, ale nieustannie wypływać na głębię” – mówił biskup ełcki Jerzy Mazur podczas spotkania z leśnikami w nadleśnictwie Augustów. Kulminacyjnym punktem spotkania było zasadzenie lasu im. Jana Pawła II.

Powołując się na postać Mikołaja Kopernika, który doskonale łączył wiedzę przyrodniczo-astronomiczną z wiedzą biblijną, bp Mazur zachęcił zebranych młodych augustowian, którzy razem z nim sadzili młode drzewa, do czerpania przykładu właśnie z postaci Jana Pawła II.

„Dziś tworzycie księgę przyrody, którą będą czytały następne pokolenia. Dokonujcie, jako młodzi ludzi rewolucji kopernikańskiej w swoim życiu – Bóg niech będzie umieszczony w centrum waszego życia, czy to w księdze przyrody, czy to w księdze Słowa Bożego, z Niego czerpcie i Jego zapraszajcie do swojego życia. Z przyrody uczcie się piękna Bożej miłości”.

Przez teren Nadleśnictwa Augustowskiego przebiegają szlaki papieskie. - Dziś kiedy tak mocno atakuje się osobę Jana Pawła II, obrzucając go błotem, takie inicjatywy są bardzo potrzebne i cenne - podkreślał bp Mazur. - To nie jest atak tylko w Jana Pawła II, ale w nas wszystkich. Wierzymy w to, że Bóg wyprowadzi z tego dobro i miłość. Dzisiaj potrzeba nam kolejnego zjednoczenia” – apelował hierarcha.

Źródło: ekai, diecezjaelk.pl