Bielsko- Biała: ruszyła akcja „Tornister pełen uśmiechów”

2022-07-27 23:26
Tornister pełen uśmiechu
Autor: caritas.bielsko.pl

Już po raz 14, bielsko-żywiecka Caritas rozpoczęła ogólnopolską akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Chodzi o przygotowanie wyprawki szkolnej dziecku z rodziny wielodzietnej lub o niższym statusie materialnym. W tym roku plecaki z artykułami szkolnymi zostaną przekazane także najmłodszym z Ukrainy, którzy są teraz w diecezji beskidzkiej. Większość to mieszkańcy domu dziecka, dzieci z niepełnosprawnościami, z rodzin, które zdecydowały się pozostać w Polsce.

Jak poinformowała Caritas, akcja polega na tym, że wierni zabierają do domu wystawiony w kościele pusty plecak i sami uzupełniają go przyborami szkolnymi. „Wypełniony, na przykład po tygodniu, odnoszą z powrotem do kościoła, aby mogło nim zostać obdarowane jakieś konkretne, wskazane przez parafię dziecko” – wyjaśniają przedstawiciele organizacji, przyznając, że akcja cieszy się dużą popularnością.

„Parafianie nie tylko dbają o to, aby plecak pełen był przyborów potrzebnych dzieciom do szkoły, ale często też dodają coś od siebie, np. dekorując plecak zawieszką bądź naszywając różne znaczki: motylki, kwiatuszki, zwierzątka” – czytamy na stronie Caritas. Do biura organizacji zgłaszają się też darczyńcy indywidualni.

Od 2018 roku Caritas bielsko-żywiecka uruchomiła możliwość płatności elektronicznych. W ten sposób prawdziwy „Tornister pełen uśmiechów” można ofiarować także wirtualnie.

Źródło:ekai