Biskupi do kapłanów na Wielki Czwartek: Jesteśmy ludem nadziei

2022-04-14 11:04
Wielki Czwartek
Autor: BP KEP

W obliczu trudnych wyzwań i różnych kryzysów, które aktualnie bardzo mocno dotykają Kościół, także w Polsce, papież Franciszek zaprasza nas, żebyśmy nie poddawali się przygnębieniu i smutkowi. Jesteśmy zrodzeni z Ewangelii. Jesteśmy ludem nadziei. Zwątpienie, pretensjonalizm i zgorzknienie, to droga prowadząca donikąd – napisali biskupi polscy w Liście do kapłanów na Wielki Czwartek 2022 roku.

Biskupi podkreślają, że wartość, jaką dla świata ma dar pokoju Chrystusa, uwydatniła się z całą mocą w ostatnich wydarzeniach za naszą wschodnią granicą. „Porusza nas ogrom zniszczeń wojennych i cierpienie niewinnych ludzi” – napisali biskupi. Dodali, że jednocześnie „pośrodku dramatycznych okoliczności zobaczyliśmy wielkie serca Polaków i Polek, którzy inspirowani miłością Chrystusa otworzyli na oścież swoje ramiona dla uciekających przed pożogą wojenną”.

Hierarchowie wyrazili również wdzięczność wobec kapłanów za wierne pełnienie posługi w Kościele. „Ostatnie 2 lata były naznaczone pandemią oraz wojną na Wschodzie. Dziękujemy za wasze trwanie we wspólnotach wiary, pomimo wielu ograniczeń i przeciwności. Za niestrudzone sprawowanie sakramentów, głoszenie Ewangelii, posługę wśród chorych i samotnych, obecność w szpitalach, przytuliskach, domach pomocy społecznej i w więzieniach” – napisali polscy biskupi.

Źródło: BP KEP