Bp Kopiec: wpatrzeni w Maryję nie zboczymy z drogi

2021-10-27 11:12
Biskup
Autor: KEP

„Głosimy chwałę Maryi bardzo często w naszych świątyniach. W naszej posłudze odgrywa ogromnie ważną rolę, by uwrażliwiać najpierw siebie, a potem innych, do których jesteśmy posłani, na wielkość Bożych darów” – mówił bp Jan Kopiec w homilii w rzymskiej Bazylice Matki Bożej Większej.

W Watykanie odprawiono mszę św. w ramach wizyty ad limina Apostolorum czwartej grupy biskupów.Wpatrzeni w Maryję i naśladując Ją, nie zboczymy z właściwej drogi– podkreślał biskup gliwicki.

Jak zauważył bp Kopiec, czasami w zwykłym rytmie każdego dnia „nie doceniamy tego wielkiego bogactwa, zwłaszcza łaski, którą zawdzięczamy Maryi jako Pośredniczce, w tym co nas wzmocni i co nas dalej poprowadzi”. Przyznał, że najbardziej precyzyjnym określeniem Maryi jest to, co biskupi wiele razy przywołują w swoim posługiwaniu: Zróbcie wszystko cokolwiek Syn mój wam powie. Zdaniem hierarchy- to także przekaz dla nas, byśmy porządkowali w sobie, we własnych sumieniach i sercu, to co związane jest z głęboką wiarą.

Biskup gliwicki przyznał, że zadania wynikające z pasterskiej troski powodują, że biskupi z ufnością zwracają się do Maryi, „bo od wieków stanowi Ona pomoc i obronę, naszego Narodu, Kościoła i nas samych, ale zawsze we wspólnocie z wszystkimi, którzy wyznają wiarę w Jej Boskiego Syna”. Pan posyła swoją Matkę, „byśmy poczuli się bezpieczniej, jak dziecko przy dobrych rękach, które bardzo mocno ogarniają nas, byśmy nie zmarnowali wspaniałych możliwości swojego rozwoju”. I za to właśnie biskupi dziękują w tym miejscu- „by przejść do nowego, kolejnego etapu naszego posługiwania ludowi Bożemu w naszych kościołach”.

W czwartej grupie, która w Watykanie składa wizytę ad limina są biskupi archidiecezji krakowskiej i katowickiej. Ta potrwa do końca października. Na zakończenie wizyty hierarchowie spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Źródło: KEP